K-ON!

konW obecnym wiosennym sezonie zaczęłam śledzić na bieżąco sporo anime, a jednym z nich jest Hibike! Euphonium. Ponieważ w komentarzach raz za razem pojawiają się porównania do innej szkolno-muzycznej produkcji Kyoto Animation, postanowiłam na własne oczy przekonać się, czym jest to osławione „K-ON! o piciu herbatki”.

Zgodnie z krążącymi po fandomie opiniami, seria ta opowiada o szkolnym klubie muzycznym, w którym więcej jest picia herbaty i jedzenia ciasteczek niż muzyki. Po obejrzeniu obu sezonów stwierdzam, że rzeczywiście tak jest – ale czy to źle? Jeśli ktoś by się nastawiał na dobre anime muzyczne, to się rozczaruje,  za to seria świetnie sprawdza się jako lekka komedia szkolna na zabicie czasu i poprawę humoru np. w majowy weekend spędzony na chorowaniu.

Anime jest przesłodkie – przewinęło się przez nie tyle ciastek, że trudno je inaczej określić. Słodkie są też bohaterki, urocze w swojej naiwności i dziecinności (oczywiście wyposażone też w komediowe cechy). Yui pokochałam od pierwszego odcinka za jej oderwanie od rzeczywistości :). A kiedy dodamy do niej Ui, to buzia sama się śmieje. Ale żeby nie było: pozostałe dziewczyny w niczym im nie ustępują i razem tworzą mieszankę wybuchową, dostarczając widzowi niezliczonych powodów do śmiechu. Gagi bywają różne – niektóre są oklepane, inne absurdalne, ale wszystkie w sam raz na poprawę nastroju.

K-ON! to sympatyczna, niezobowiązująca historyjka o licealnych przyjaciółkach, emanująca młodzieńczym optymizmem i pozytywną energią. A piosenki, które bohaterkom uda się skomponować pomiędzy kolejnymi herbatami, świetnie wpisują się w lekki i komediowy charakter serii – jak chociażby poniższy Plusi i milusi czas (znany też pod innymi tytułami, ale to tłumaczenie mnie urzekło 🙂 ):

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s